GENEL SOHBETLER

 

Ben söyleyeyim hepimiz bu konuda yeteri kadar duyarlı davranmıyoruz. Muhabbetlerimizde yaptığımız chatte…

Ben bu ülkede 5 yıl daha Sayın Süleyman Demirel Cumhurbaşkanlığı yapacaksa bizzat kendisinin söylediği ve iddia ettiği “düşünce ve yazan hürriyetimi” kendisine itirazım olduğunu beyan ediyorum. Benim siyasi bir konumum yok. Ömrümün geriye kalan kısmında da asla olmayacak. Ancak “haysiyetli bir vatandaş olma” hakkimi kullanarak siyasi olan yanlışlıklarda duyarlılığımı ortaya koymaktan çekinmeyeceğim. Nasıl olsa çete sorunumuz yok, Hizbullah sorunumuz bitmek üzere. Ve en güzeli de ben, Sayın Demirel’in Cumhur babası olduğu ülkemde; fikri hür, vicdanı hür, cumhuriyetçi, demokrat ve özgürlükçü bir vatandaşım. Evimin etrafında gezinen iki gencinde; hiçbir kötü niyeti olmadıklarını bana bildirmek üzere evimin etrafında dolaşıp, beni araştırdıklarını bilmekteyim.

Bu ülke neticede, demokrat ve insan haklarına saygılı insanlar tarafından yönetilmiyor mu? Birçoğunuzun benim hakkımda: Bu adam bir pesimist dediğinizi duyar gibiyim. Tatlıses’in söylediği bir söz var tahsilini soranlara; “Urfa da Oxford vardı da biz mi okumadık” Birader ve kız kardeşlerim, ülkede her şey yolunda da ben mi görmüyorum? Liderlik özellikleri olmayan siyasi ve ekonomik otoritelerin egemenliğinde ki sistemlerin ancak müsaade ettiği edildiği kadar kültürel ve eğitimsel özelliklere sahip olunan bir ülkede, doğal olarak gerçek der özellikleri taşıyan gençlerin yetişmesine olanak bulunmamakta Bu sebeple de; rehberi karga olanın burnunun boktan kurtulmayacağı gerçeği hakim olacaktır böyle ortamlarda. Ülke vatandaşı gibi, bu ülkede olan her şey, en az sizi ilgilendirdiği kadar beni. Her ne kadar bu meselelerle sizin ne derece ilgilendiğinizi bilmesem de, bu böyle…

Sonuç olarak bunları tartışmanın yeri neresidir ya da ne zamandır gibi bir kıstas yapmaktansa oturup sohbet ve muhabbet eşliğinde bir orta yol bulmak daha mantıklı değil midir? Öyleyse ne duruyorsun hadi www.chattir.com ‘a gir ve sohbete başla.