POLİTİK SOHBETLER

 

Geçen yazımıza bir ara başlık atmış ve demiştik ki; “sövdüklerimiz zaten arlanmaz, bari sevdiklerimizden yazılarımıza bir tepki gelsin. Tepkisiz bir toplum olduğumuzu söyleyerek hepinize aynı anda haksızlık etmek istemiyorum. Ancak bir yerlerde köpeklere sahip çıkmak için çırpınan insanlar gazete ve televizyonlarda boy boy resimlerle sergilenirken ki hayvan severlerin duyarlılığı ve konuya hassasiyet edilmektedir.

Doğal bir düşünce özürlüleri” gibi muamele gördüğüm ülkemde, altı boşaltılan bankalara, 150.000.000.000. USD lik iç ve dış borca, enflasyonla mücadele için verilen gayretlere söz ilk ayda TEFE – TÜFE nin neredeyse 5.5 olan ortalamasına, birkaç hafta önce bizzat Cumhurbaşkanının gazetelere yazılı olarak verdiği Türkiye’nin genel sorunları ile ilgili tespitlerine kimse den bir tepki gelmemesi sohbet platformlarında konuşulmaması acaba neyle izah Yine önemle belirtmek istediğim konu; parasalların ahlaksalları çiğneyerek şekeri bitmiş bir çiklet gibi kaldırmalara tükürdüğü bu ülke- de cep telefonlarına gösterdiğimiz hassasiyeti, neden meclisteki Cumhurbaşkanı seçimleri ilgili konularda göstermiyoruz. Bu ülkede eğer bir Anayasa değişikliği gerekiyorsa eğitimden başlayıp, siyasi partiler yasası ve seçim sistemi ile ilgili kanun maddeler toplumu geren meseleleri de kapsayacak şekilde, bir yasa değişikliği neden gündeme getirilmiyor ki? Neden sadece 5+5 formülü bu denli önemli ki?

Bana göre Sayın Süleyman Demirel’in tekrar bu düzenlemeler seçilmesi için tüm Peki neden kendinize sormuyorsunuz; 5 tane siyasi liderin oyu ülkeyi 5 yıl daha temsil edecek insanı seçecektir? Bu Neden sana ve bana sorma ihtiyacını duymuyorlar?

ETİKETLER :