TÜRKİYENİN GEÇMİŞİ SOHBET İLE ANLATALIM

 

Apo’nun asılma meselesi, 2000 yılı Türk-Yunan aşkı, AB gürültüleri, onanması, Avrupa ve ABD’li amcalarımızın korumasında yaratılan “sevimli yumuşak maganda ” Türk imajı, Bill amcamızın burnunu tutan burnunu tutan Erkan bebeğin tahsil durumu ve 53 dosyalık Türkiye’yi pazarlayan bir Davos toplantısı.

IMF ile yaratılan sımsıcak ilişkilerle, siyasi ve ekonomik bir orgazma ulaşmak dedirtenken bir yanda Hizbullah meselesi, arkasındanda vay anam ocak ayı enflasyon oranı hemen gündeme düştü. Ee diyeceksiniz. Haklısınız… Biz böyle gündemlerle yaşamaya o kadar alıştık ki; hakkında 30 küsur dosya olan Çakıcı abimin bile, altı hafta gibi kısa bir sürede özgürlüğüne kavuşabileceği haberinin tadını bile çıkaramadık.  Kimsesiz köpekler kadar bile haysiyetli ikili ilişkilerde parklarda yaşayan bol bol sadakat sahibi olamayan zavallıların, renkli basında isimleri ve kimin elinin kimin cebinde olduğunun bilinmezliği ve kimin kiminle ”saaptığının” hesapları ile tam kafa buluyorduk ki birden Ankara da Mayıs ayında yeni bir Cumhur baba gerektiğinin farkına vardık. Güzide yazarlarının köşesindeki Gazete başlıklarında ve basının bazı sözde yazlarını okudukça zihinsel olarak her gün tecavüze uğradığımızı düşünmemek mümkün mü?

Adına, ön Bazı adamlar ülkede huzur bozulmaması için halka halk müzedeki cumhur baba seçimlerinde 5+5 formülü için uyuşma/uzlaşma gereğinden bahisle dursun; Anayasanın ilgili maddesinde değişiklik yapılmasının öneminden ve uygunluğundan dem vurmaktalar. Hangi halk kardeş sana ve bana soran var mı bu meseleleri. Siyasi Parti liderlerinin nereden, nasıl hangi süreçte buralara geldikleri bilinen açıklama ticaretinin koltuklarının sağlamlanması. Anlamındaki mümkündür ve nasıl cüretle halka mal etmek hangi Efendim ülkede bir istikrar özlemi ve söylemi sardı utanir bir takım yetkili ama yetkesiz karakterlerin ve toplumu getirdiği noktada istikrar, özlenen ve kaçınılmaz bir müşterek arzu.

chat siteleri, sohbet siteleri, bedava sohbet, avrupa sohbet